Цвілеві гриби

Визначення Цвілеві гриби — це здебільшого мікроскопічні організми, які утворюють нальот — плісняву.

  • Мукор

    Нижчий гриб. Його міцелій виглядає, як багатоядерна суцільна клітина без перегородок. Пліснява на харчових продуктах — це зазвичай мукор. На фотографії можна побачити спорангієносець зі спорангієм, всередині якого формуються спори. Однак мукор може розмножуватися статево за несприятливих умов. У такому разі утворюється зигоспора. Мукор належить до сапрофітів.

  • Пеніцил

    Гриб-сапрофіт. Міцелій пеніцила багатоклітинний. При нестатевому розмноженні у конідієносцях, зображених на фото, утворюються спори — конідії. Статеве розмноження відбувається дуже рідко. Пеніцил виділяє речовини, які вбивають бактерії. Цю властивість гриба відкрив у 1928р. А.Флемінг. Саме з пеніцилу було зроблено перший антибіотик. Пеніцил також використовують для виготовленні французьких сирів, які мають специфічний запах. «Брі», «Рокфор», «Камамбер» — усі вони містять пеніцил.

  • Аспергіл

    Має багатоклітинну грибницю та є сапротрофом. Однак, якщо в пеніцила гіфи утворювали конідієносці, схожі на китиці, то в аспергіла органи нестатевого розмноження схожі на головки. Аспергіл використовується у мікробіології, а на Сході — для виготовлення соєвого соусу та соєвого тіста.

Формування конідієносців властиве:ріжкаммукорупеніцилутрутовикам

Антибіотики можна отримати з клітин:дріждівіржастих грибівпеніцилубілого грибаПеніцил – цвілевий гриб, а цвілеві гриби виділяють речовини, які мають бактерицидну дію.

Last updated