Діатомові водорості

Загальна характеристика:

  1. Близько 20 тис. видів

  2. Одноклітинні або колоніальні;

  3. Радіальна(через організм можна провести багато осей симетрії) або двобічна симетрія(через організм можна провести лише одну вісь симетрії);

  4. Нестатеве розмноження (поділ клітини навпіл);

  5. Наявність панцира з кремнезему (SiO2_2). Панцир складається з двох половинок, одна з яких накриває іншу. В ньому наявні пори, через які здійснюється зв’язок з навколишнім середовищем. У двобічносиметричних діатомових водоростей наявний шов, завдяки якому вони можуть ковзати, а в радіально-симетричних шва немає, тому вони не рухаються.

  6. Замість крохмалю утворюються краплі олії, завдяки яким організми утримуються у товщі води;

  7. Утворюють поклади діатоміту, доломіту та трепелу. Використовуються людиною для шліфування металів, виготовлення фільтрів і як матеріали для звукоізоляційних матеріалів. Діатомові водорості часто є індикаторами забруднення води.

Рiзноманiтнiсть дiатомових водоростей

Автор: Minami Himemiya

Пінулярія

Автор: Minami Himemiya

Ці водорості двобічносиметричні, та є бентосними організмами, тобто мешкають на дні водойм.

Співвіднесіть водорість та особливість її будови: навікулабагатоклітинна водорістьодноклітинна водорістьколоніальна водорість

спірогирабагатоклітинна водорістьодноклітинна водорістьколоніальна водорість

вольвоксбагатоклітинна водорістьодноклітинна водорістьколоніальна водорість

Речовина, яку містить панцир діатомових водоростейламінаринцелюлозакремнезембагрянковий крохмальЧерепашка діатомових водоростей просочена кремнеземом, а через пори відбувається обмін речовин водорості з навколишнім середовищем.

Last updated