Плід

Визначення

Плід – це репродуктивний орган покритонасінних рослин. Плід складається з оплодня та насіння. Оплодень (перикарпій) – це зовнішня частина плоду, його стінка.

Оплодень формується зі стінок за’язі. Він складається з трьох шарів:

  • зовнішнього (екзокарпію);

  • середнього (перикарпію);

  • внутрішнього (ендокарпію).

Визначення Зовнішній шар – це тоненька плівка, пігменти якої надають забарвлення плоду. Середній шар може бути соковитим і м’ясистим або здерев’янілим. Внутрішній шар може бути плівчастим, дерев’янистим, шкірястим тощо.

За консистенцією оплодня плоди класифікують на соковиті та сухі. У соковитих плодах у середньому шарі оплодню накопичуються поживні речовини, вода та вітаміни. А у сухих плодах мезокарпій зазвичай дерев’яніє.

Плоди також класифікують на однонасінні та багатонасінні, залежно від кількості насінин.

Співвіднесіть шар оплодня та характеристику: екзокарпійяскраве забарвленняможе бути соковитим та м’ясистим або здерев’янілимнайближче до насіння

ендокарпійяскраве забарвленняможе бути соковитим та м’ясистим або здерев’янілимнайближче до насіння

мезокарпійяскраве забарвленняможе бути соковитим та м’ясистим або здерев’янілимнайближче до насіння

Виберіть функцію зовнішнього шару оплодню:накопичення поживних речовинфотосинтеззахист і забарвлення плодіврозмноження Клітини зовнішнього шару оплодню(екзокарпію) містять пігменти, які надають забарвлення плодам.

За консистенцією оплодню плоди класифікують на:сухі та соковитірозкривні та нерозкривніоднонасінні та багатонасіннівегетативні та репродуктивні

Last updated