Способи поширення плодів і насіння
Вітром (анемохорія): в плодів і насіння невелика маса, інколи наявні крилоподібні вирости. Так поширюються плоди та насіння берези, клену.
Водою (гідрохорія): завдяки виростам, заповненим повітрям, плоди та насіння цих рослин не тонуть. Так поширюються плоди стрілолисту, осоки.
Тваринами (антропохорія): завдяки шипам та гачечкам насіння та плоди прикріплюються до шерсті тварин або одягу людини. Таким чином поширюються плоди та насіння в омели, лопуха.
Саморозкидання (автохорія): скажений огірок, люпин, караган самі розповсюджують своє насіння.
Плоди та насіння, які поширюються вітром, мають такі пристосування:«вибухання» за найлегшого дотикушипи та гачечкикрилоподібні вирости та невеликумасу камери, заповнені повітрям Найкраще літають плоди та насіння із невеликою масою та крилоподібними виростами. Інколи для кращого поширення вітром плоди мають специфічну форму.
Наявність гачечків та шипів на плодах і насінні свідчить про спосіб поширення:вітромводоюсаморозповсюдженнятваринами Про поширення вітром свідчить невелика маса, інколи - крилоподібні вирости, про поширення водою - вирости, заповнені повітрям.
Last updated