Будова тичинки та пилкового зерна

Тичинка побудована з тичинкової нитки (№1 на малюнку A), на якій розташований пиляк (№2). Дві половинки пиляка з’єднані в’язальцем (№3). Праворуч зображено пиляк. Під №4 у гніздах пиляка ще дозрівають пилкові зерна, а під №5 можна побачити, як уже висипається дозрілий пилок.

Одне пилкове зерно являє собою клітину, оточену двома оболонками. Всередині пилкового зерна міститься велика вегетативна (тобто нестатева) клітина, з якої утвориться пилкова трубка та дві статевих клітини (гамети) – два спермії.

Де дозрівають пилкові зерна?у гніздах пилякау тичинковій нитціна в’язальціна приймочці маточки На тичинковій нитці розташований пиляк. У гніздах цього пиляка є гнізда, в яких і дозрівають пилкові зерна. Потім пилкові зерна переносяться на приймочку маточки та відбувається запилення.

Які клітини містить пилкове зерно?Два сперміїВегетативну клітинуЯйцеклітинуВегетативну клітину та два спермії Пилкове зерно – це чоловічий гаметофіт. Воно містить вегетативну клітину, яка проростає пилковою трубкою, та два спермії, що беруть участь у подвійному заплідненні.

Last updated