Червоні водорості (Багрянки)

Загальна характеристика червоних водоростей:

  • Здебільшого багатоклітинні організми;

  • Запасна речовина – багрянковий крохмаль;

  • Клітинна стінка містить агар, який робить рослину слизькою на дотик. У деяких багрянок у клітинній стінці накопичуються мінеральні солі, завдяки яким рослини ніби кам’яніють;

  • Розмноження вегетативне (частинами слані), нестатеве (спорами) та статеве (гаметами);

  • Відсутні джгутикові стадії;

  • Наявність пігментів фікобілінів, завдяки яким ці водорості поглинають сині та фіолетові промені;

  • Мешкають на глибинах 200-250м.

Червоні водорості використовуються у харчовій промисловості та медицині, з них добувають агар.

Різноманітність червоних водоростей:

Порфіра (червоний морський салат)

Автор: Anonymous Powered

Схожа на платівки з хвилястими краями. Живе у північних і південних морях. Народна назва – червоний морський салат, адже порфіра вживається у їжу.

Кораліна

Поширена в усіх морях, зокрема й у тропічних. Схожа на кущик. Талом кораліни просочений вапняком (СaCO3_3). З кораліни виготовляють медичні препарати для лікування печії.

Філофора

Автор: Thiotrix

Схожа на кущики. В Україні з неї добувають «чорноморський агар», який використовується у промисловості та мікробіології. З філофори також добувають йод.

Відсутність джгутикових стадій – характерна риса:діатомових водоростейзелених водоростейбагрянокбурих водоростейАні спори, ані гамети багрянок (червоних водоростей) не мають джгутиків.

Червоні водорості можуть проникати на значні глибини тому, що в них єглибиководні кореністоротливі вакуолі в клітинахдодаткові пігменти фотосистемдобре розвинені провідні тканиниЧервоні водорості існують на надзвичайно великих глибинах завдяки особливим пігментам – фікобілінам. Ці пігменти поглинають промені світла навіть там, де бурі та зелені водорості вже не можуть фотосинтезувати.

Last updated