Зелені водорості

Загальна характеристика зелених водоростей:
  • Близько 20 тис. видів;
  • Велика кількість хлорофілу;
  • Одноклітинні, багатоклітинні, колоніальні.
  • Запасна речовина – крохмаль.
  • Різні середовища мешкання;
  • Належать до планктону.

Різноманітність зелених водоростей

Хламiдомонада

Одноклітинні прісноводна водорість, планктон.
Автор: Sundance Raphael
Клітина хламідомонади оточена пектиново-целюлозною оболонкою (№3). Всередині клітини наявне одне ядро (№5) та великий чашоподібний хлоропласт (№6). Під №4 можна побачити світлочутливе вічко – стигму, воно орієнтує водорість у просторі. Переміщується клітина завдяки джгутикам (№1), в основі яких розташовані дві скоротливі вакуолі (№2), які видаляють надлишок води. На малюнку не позначено піреноїд – білкове утворення, навколо якого накопичуються поживні речовини, зазвичай крохмаль. За сприятливих умов хламідомонада розмножується нестатево, зооспорами. За несприятливих умов хламідомонада розмножується статево – гаметами. Масове розмноження може викликати «цвітіння» води.

Спірогира

Багатоклітинна нитчаста водорість. Всередині клітини підвішене ядро, від якого відходять цитоплазматичні тяжі. Хлоропласти спіралеподібні. Прозора частина – це вакуоля з клітинним соком. Водорість може розмножуватися нестатево (частинами ниток, спорами) або статево (гаметами). Спірогира, як і хламідомонада, прісноводна водорість. Вона мешкає у стоячих водоймах, у товщі води. Часто нитками спірогири живляться риби.

Улотрикс

Автор: T.Voekler
Багатоклітинна нитчаста прісноводна водорість. Вона прикріплюється до дна водойм ризоїдами – коренеподібними виростами. Може розмножуватися вегетативно та є кормом для багатьох риб.

Хлорела

Автор: VladiDamian
Одноклітинна водорість, яка мешкає і в солоних, і прісних водоймах, а також у ґрунті. У хлорели відсутні вічко та джгутики, а розмножується вона виключно нестатево. Ця водорість використовується у харчовій промисловості, з нею проводили досліди в космосі та вважали її «їжею майбутнього», однак незабаром виявилося, що вона виділяє токсичні речовини.

Ульва (зелений морський салат)

Автор: Kristian Peters
Багатоклітинна водорість, яка мешкає у морській воді. Вона вважається найбільшою зеленою водорістю. У багатьох країнах ульва вживається у їжу.

Вольвокс

Автор: Frank Fox
Колоніальний організм (складається з багатьох клітин, подібних за формою і будовою, з’єднаних цитоплазматичними містками).
Спірогира – це організм, побудований зоднієї клітиниколонії клітинвеликої кількості клітиносновних тканин.Спірогира – це багатоклітинна нитчаста водорість. У водоростей тканини відсутні взагалі.
До якого відділу водоростей належить вольвоксбурі водоростідіатомові водоростізелені водоростічервоні водоростіВольвокс – це колоніальна зелена водорість.